مقالات

آیا کسب و کار‌های اینترنتی ایران در جریان اعتراض‌ها طبق معمول فعال بودند اقتصادی_ایران

آیا کسب و کار‌های اینترنتی ایران در جریان اعتراض‌ها طبق معمول فعال بودند

قطعی اینترنت در جریان اعتراض‌های اخیر،‌ از نظر وسعت و مدت زمان بی‌سابقه بود که خسارت‌های هنگفتی به بار آورد اما از نظر فنی امکان تکرار آن وجود دارد. مقامات در ایران هم گفته‌اند، مدیریت شرایط اضطراری و امنیتی برایشان اولویت دارد. به نظر می‌رسد اتفاقات اخیر، آزمایشی تمام عیار برای قطع ارتباط با خارج بود. وضعیتی که سال‌ها بود مقامات ایران از آن سخن می‌گفتند. حال حکومت ایران، احتمالا برای قطع سراسری اینترنت در آینده آماده‌تر است.

بیشتر بخوانید
وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان اقتصادی_ایران

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

رئیس سازمان بازرسی کل کشور: سازمان مالیاتی حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان از ۴۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان را وصول کرده است.

بیشتر بخوانید
پیش بینی دولت ایران از صادرات روزانه یک میلیون بشکه نفت در برنامه بودجه سال آینده اقتصادی_ایران

پیش بینی دولت ایران از صادرات روزانه یک میلیون بشکه نفت در برنامه بودجه سال آینده

بر اساس لایحه بودجه سال آینده که دیروز به مجلس ارائه شد، دولت ایران پیش بینی کرده در سال ۹۹ مجموع درآمد نفت و گاز به ۲۲/۲ میلیارد دلاربرسد؛ ۱۸/۲ میلیارد دلار صادرات نفت و ۴ میلیارد دلار صادرات گاز.

بیشتر بخوانید
سرمایه ایرانیان خارج از کشور ۱۵ برابر بودجه ۹۹ است اقتصادی_ایران

سرمایه ایرانیان خارج از کشور ۱۵ برابر بودجه ۹۹ است

ما حداقل حدود ۴ میلیون مهاجر ایرانی داریم که در کشورهای مختلف دنیا اقامت دارند و غالبا دارای پیوندهای نزدیک با سرزمین خود هستند. در مورد رقم سرمایه مادی ایرانیان خارج از کشور ارزیابی دقیقی وجود ندارد اما به‌طور تخمینی و اجمالی به رقم‌هایی از یک و نیم تا دو تریلیون دلار اشاره شده است

بیشتر بخوانید
جزئیات درآمد ۲۲.۲ میلیارد دلاری نفت و گاز در سال آینده اقتصادی_ایران

جزئیات درآمد ۲۲.۲ میلیارد دلاری نفت و گاز در سال آینده

هر بشکه نفت معادل ۵۰ دلار پیش‌بینی شده، در سال آینده مجموع درآمد نفت و گاز به ۲۲.۲ میلیارد دلار می‌رسد که از محل ۱۸.۲ میلیارد دلار صادرات نفت و چهار میلیارد دلار صادرات گاز به دست خواهد آمد.

بیشتر بخوانید
بیشترین مالیات از کدام بخش گرفته می‌شود؟ اقتصادی_ایران

بیشترین مالیات از کدام بخش گرفته می‌شود؟

میزان مالیات اشخاص حقوقی ۴۴ هزار میلیارد تومان، مالیات بر درآمدها ۳۲ هزار میلیارد تومان، مالیات بر ثروت ۶۹۰۰ میلیارد تومان، مالیات بر واردات ۲۰ هزار میلیارد تومان و مالیات بر کالاها و خدمات ۹۳ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. درآمد مالیاتی پیش‌بینی شده برای سال ۱۳۹۹ در مقایسه با رقم مصوب سال جاری ۲۳ هزار میلیارد تومان افزایش دارد.

بیشتر بخوانید
شهرام ناظری امسال در قونیه کنسرت برگزار نمی‌کند مهاجرتی_ترکیه

شهرام ناظری امسال در قونیه کنسرت برگزار نمی‌کند

امسال برای همدردی با درد و رنج زنان، مردان و کودکان کُرد سوریه و به احترام مردم فداکار و نازنین کشورم کنسرت آذر ماه در قونیه را برگزار نخواهم کرد؛ چراکه مولانا سخنگوی وجدان انسانی و منادی صلح و دوستی در جهان است. او همواره درس خوبی، انسانیت و عشق را در هفتاد هزار بیت آواز کرده است

بیشتر بخوانید
احتمال ممنوع‌الخروج شدن پزشکان فراری از کارتخوان اقتصادی_ایران

احتمال ممنوع‌الخروج شدن پزشکان فراری از کارتخوان

مطابق آنچه در ماده202 قانون مالیات‌های مستقیم آمده است سازمان امور مالیاتی کشور می‌تواند از خروج بدهکاران مالیاتی که میزان بدهی قطعی آنها بیشتر از 100 میلیون ریال است از کشور جلوگیری نماید. چنانچه پزشکان در مهلت تعیین شده نسبت به نصب این دستگاه‌ها اقدام نکنند، مطابق با قانون با آنها برخورد شده و مورد ظن فرار مالیاتی قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید
مالیات سنگین در انتظار خانه های خالی در ایران اقتصادی_ایران

مالیات سنگین در انتظار خانه های خالی در ایران

تلاش کوتاه مدت ما اینست که با وضع مالیات سنگین بر واحد‌های خالی، حوزه مسکن را از موضوع سرمایه گذاری خارج کنیم. براساس آمار حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی خالی داریم که هدف گذاری ما اینست که با وضع مالیات و موارد تشویقی بتوانیم حداقل ۴۰ درصد این واحد‌ها را وارد بازار کنیم.

بیشتر بخوانید
هشدار نسبت به وضعیت نقدینگیی داروخانه‌های ایران اقتصادی_ایران

هشدار نسبت به وضعیت نقدینگیی داروخانه‌های ایران

آنچه که تاسف بار است آن است که سازمان بیمه سلامت، نه تنها مطالبات سال گذشته خود به داروسازان را تسویه نکرده، بلکه برخی اظهارات مسوولان این سازمان، نمک بر زخم داروسازان می‌پاشد.

بیشتر بخوانید
مراسم بزرگداشت سالگرد درگذشت مولانا در استان قونیه ترکیه در حال برگزاری است مهاجرتی_ترکیه

مراسم بزرگداشت سالگرد درگذشت مولانا در استان قونیه ترکیه در حال برگزاری است

شهر قونیه از 7 تا 17 دسامبر میزبان جمع کثیری از دوستداران مولانا و گردشگران داخلی و خارجی در شب عروس خواهد بود. شب عروس، یکی از مهم ترین مراسمی است که برای بزرگداشت مولانا ترتیب برگزار می شود. از آنجا که مولانا در این شب و در زمان رحلت، به وصال جاودانه معشوق خود یعنی خداوند نائل می شود، مراسم درگذشت او را شب عروسی یا وصلت نامیده اند.

بیشتر بخوانید
چرا ایرانی‌ها هنوز به ترکیه سفر می‌کنند؟ مهاجرتی_ترکیه

چرا ایرانی‌ها هنوز به ترکیه سفر می‌کنند؟

گردشگران ایرانی به دلایل مختلفی به استانبول سفر می‌کنند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها تجارت و سیاحت است. هزینه نسبتاً پایین سفر به ترکیه برای گردشگران ایرانی در کنار عدم‌نیاز به صدور روادید همه ساله گردشگران ایرانی زیادی را عازم شهرهای مختلف ترکیه می‌کند.

بیشتر بخوانید
جزئیات بودجه سال ۹۹؛ عوارض خروج از کشور ۲۶۴ هزار تومان شد اقتصادی_ایران

جزئیات بودجه سال ۹۹؛ عوارض خروج از کشور ۲۶۴ هزار تومان شد

بر اساس لایحه بودجه سال ۹۹ کشور، عوارض خروج از کشور برای سفر اول هر ایرانی در سال ۲۶۴ هزار تومان شد. برای سفرهای دوم نیز این مبلغ به میزان ۵۰ درصد (۳۹۶ هزار تومان) و سفر سوم و بیشتر ۱۰۰ درصد (۵۲۸ هزار تومان) افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید
بار عظیم مالیات بر دوش کارگران و کارمندان استوار شده است اقتصادی_ایران

بار عظیم مالیات بر دوش کارگران و کارمندان استوار شده است

براساس سازوکار اخذ مالیات در ایران، دهک‌های پایین جامعه شامل جمعیت کارگری، و نیز همه کارمندان دولتی باید قبل از دریافت حقوق و دستمزد خود مالیات بپردازند، در حالی که گزارش خبرگزاری‌های ایران نشان می‌دهد مشاغل پردرآمد با استفاده از برخی "ضعف‌های زیرساختی" از دادن مالیات خودداری می‌کنند.

بیشتر بخوانید
جهانگیری: تقویت گردشگری و صنایع دستی نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال کشور دارد اقتصادی_ایران

جهانگیری: تقویت گردشگری و صنایع دستی نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال کشور دارد

معاون اول رییس جمهوری با بیان این که برنامه‌ریزی دقیق برای حراست از آثار فرهنگی و تمدنی و مفاخر ایرانی ضروری است، تاکید کرد: تقویت بخش‌های گردشگری و صنایع دستی نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال کشور دارد.

بیشتر بخوانید
حقایقی جالب از زندگی ثروتمندترین فرد چین اقتصادی_خاور_دور

حقایقی جالب از زندگی ثروتمندترین فرد چین

جک ما ۵۵ ساله بنیانگذار فروشگاه اینترنتی علی بابا است که به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی در چین و آسیا، اکنون حدود ۴۵۰ میلیارد دلار ارزش دارد. ما امسال اعلام کرد پس از ۲۰ سال از مدیرعاملی این فروشگاه بزرگ که ۸۰ درصد کل بازار فروش اینترنتی چین را در دست دارد، کناره‌گیری خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
ترکیه به 202 کشور جهان محصولات چرمی صادر کرد اقتصادی_ترکیه

ترکیه به 202 کشور جهان محصولات چرمی صادر کرد

ترکیه در یازده ماه امسال به 186 کشور کفش و به 202 کشور جهان محصولات چرمی صادر می کند. صادرات ترکیه در این بخش در یازده ماه امسال به 1 میلیارد و 550 میلیون دلار رسیده است. در این راستا، امسال روسیه به ارزش 170 میلیون دلار، آلمان 115 میلیون دلار، ایتالیا 113 میلیون دلار، عراق 78 میلیون دلار و اسپانیا 66 میلیون دلار از ترکیه محصولات چرمی وارد کرده اند.

بیشتر بخوانید
حذف ۳۰ درصد صادرات فرش ایران بر اثر تحریم آمریکا اقتصادی_ایران

حذف ۳۰ درصد صادرات فرش ایران بر اثر تحریم آمریکا

فرش دستباف ایرانی نخستین کالای تحریمی پس نفت است، نشان از اهمیت آن دارد. ۳۰ درصد صادرات ما به آمریکا و به تبع آن کشورهای عربی اکنون از سبدمان حذف شده و باید برای جبران آن تمام بخش ها دست به دست هم دهند تا واردات مواد اولیه و صادرات تسهیل یابد.

بیشتر بخوانید
هر سال ۱۸۰ هزار نیروی تحصیلکرده آلمان را ترک می‌کنند مهاجرتی_اروپا

هر سال ۱۸۰ هزار نیروی تحصیلکرده آلمان را ترک می‌کنند

بر اساس پژوهش انستیتوی تحقیقات جمعیت در ویسبادن آلمان، سالیانه به طور متوسط ۱۸۰ هزار نیروی تحصیلکرده از آلمان مهاجرت می‌کنند. در همین بازه زمانی اما ۱۳۰ هزار نفر به آلمان باز می‌گردند. بر اساس نتایج این تحقیق، ۷۶ درصد مهاجران از آلمان تحصیلات عالی دارند و بیشتر آنان ۲۰ تا ۴۰ ساله هستند.

بیشتر بخوانید
معاون اول رئیس جمهوری: حتی کشورهای دوست ایران هم جرات خرید نفت ما را ندارند اقتصادی_ایران

معاون اول رئیس جمهوری: حتی کشورهای دوست ایران هم جرات خرید نفت ما را ندارند

هر اتفاقی که در کشور می افتد برای زمین زدن ایران است. آمریکایی‌ها زیرساخت ها و زمینه‌هایی که در اقتصاد ایران تعیین کننده بودند را تحریم کردند؛ نفت را تحریم کردند، اما نتوانستند صادرات نفت کشور را به صفر برسانند ولی به هرحال با فشاری که وارد کردند حتی کشورهای دوست ایران هم که جزو نزدیک ترین کشورها در ارتباط با ما هستند جرات اینکه از ما نفت بخرند را تقریبا ندارند.

بیشتر بخوانید

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...