مقالات

شهرام ناظری امسال در قونیه کنسرت برگزار نمی‌کند مهاجرتی_ترکیه

شهرام ناظری امسال در قونیه کنسرت برگزار نمی‌کند

امسال برای همدردی با درد و رنج زنان، مردان و کودکان کُرد سوریه و به احترام مردم فداکار و نازنین کشورم کنسرت آذر ماه در قونیه را برگزار نخواهم کرد؛ چراکه مولانا سخنگوی وجدان انسانی و منادی صلح و دوستی در جهان است. او همواره درس خوبی، انسانیت و عشق را در هفتاد هزار بیت آواز کرده است

بیشتر بخوانید
مراسم بزرگداشت سالگرد درگذشت مولانا در استان قونیه ترکیه در حال برگزاری است مهاجرتی_ترکیه

مراسم بزرگداشت سالگرد درگذشت مولانا در استان قونیه ترکیه در حال برگزاری است

شهر قونیه از 7 تا 17 دسامبر میزبان جمع کثیری از دوستداران مولانا و گردشگران داخلی و خارجی در شب عروس خواهد بود. شب عروس، یکی از مهم ترین مراسمی است که برای بزرگداشت مولانا ترتیب برگزار می شود. از آنجا که مولانا در این شب و در زمان رحلت، به وصال جاودانه معشوق خود یعنی خداوند نائل می شود، مراسم درگذشت او را شب عروسی یا وصلت نامیده اند.

بیشتر بخوانید
چرا ایرانی‌ها هنوز به ترکیه سفر می‌کنند؟ مهاجرتی_ترکیه

چرا ایرانی‌ها هنوز به ترکیه سفر می‌کنند؟

گردشگران ایرانی به دلایل مختلفی به استانبول سفر می‌کنند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها تجارت و سیاحت است. هزینه نسبتاً پایین سفر به ترکیه برای گردشگران ایرانی در کنار عدم‌نیاز به صدور روادید همه ساله گردشگران ایرانی زیادی را عازم شهرهای مختلف ترکیه می‌کند.

بیشتر بخوانید
حوادث اخیر ایران و جستجوی مهاجرت ایرانیان در گوگل مهاجرتی_ترکیه

حوادث اخیر ایران و جستجوی مهاجرت ایرانیان در گوگل

پس از اعتراض‌های سال ۱۳۸۸ شمار زیادی از ایرانیان خواسته و ناخواسته ایران را ترک کردند. بر مبنای گزارش دیده‌بان حقوق بشر از اعتراض‌های سال‌ ۸۸ تا سه سال بعد از آن حدود ۴۴هزار ایرانی در ۴۴ کشور دنیا پناهنده شدند. حجم مهاجرت از ایران پس از اعتراض‌های سال ۹۶ هم افزایش چشمگیری پیدا کرد. در این سال مهاجرت بیشتر شامل حال افراد نسبتا متمولی می‌شد که نگران آینده سرمایه‌های خود بودند.

بیشتر بخوانید
خرید خانه در ترکیه و سرمایه گذاری میلیارد دلاری ایرانیان در ترکیه مهاجرتی_ترکیه

خرید خانه در ترکیه و سرمایه گذاری میلیارد دلاری ایرانیان در ترکیه

در سال ۹۷ میزان خرید ملک در این کشور توسط ایرانی‌ها به اندازه خرید ملک در ۱۰ سال گذشته بوده است. متوسط قیمت مسکن در ترکیه کمتر از متوسط قیمت در تهران است البته در تهران مناطقی داریم که حتی از گران‌ترین منهتن آمریکا و ونکوور هم گران‌تر است. بعد از عراق و ایران، بالاترین تعداد اتباع خارجی که در این مدت در ترکیه اقدام به خرید مسکن کرده‌اند روسیه، عربستان و کویت بوده‌اند.

بیشتر بخوانید
افتتاح دفتر مرکز مطالعات ایران در استانبول مهاجرتی_ترکیه

افتتاح دفتر مرکز مطالعات ایران در استانبول

فعالیت دفتر «مرکز مطالعات ایران» (ایرام) در استانبول با برگزاری کنفرانسی در مورد «تاثیر ایران بر توازن خاورمیانه» آغاز شد. مرکز مطالعات ایران «ایرام» در ترکیه که دفتر مرکزی آن در آنکارا قرار دارد، با راه اندازی دفتر استانبول از این پس فعالیت های پژوهشی، فرهنگی و علمی خود را در این شهر هم ادامه خواهد داد.

بیشتر بخوانید
ترکیه شرایط تمدید اقامت توریستی برای اتباع خارجی را تغییر داد مهاجرتی_ترکیه

ترکیه شرایط تمدید اقامت توریستی برای اتباع خارجی را تغییر داد

بر اساس مصوبه جدید دولت این کشور، اتباع خارجی به جز شهروندان "کشورهای عضو سازمان همکاری توسعه و اقتصادی، اتحادیه اروپا، فدراسیون روسیه و جمهوری خلق چین" از اول ژانویه سال آینده میلادی (۲۰۲۰) اقامت موقت گردشگری را برای مدت یک سال خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید
شرایط اقامت در ترکیه برای سال 2020 تغییر کرد مهاجرتی_ترکیه

شرایط اقامت در ترکیه برای سال 2020 تغییر کرد

شهروندان کشورهای عضو سازمان همکاری توسعه و اقتصادی، اتحادیه اروپا، فدراسیون روسیه و جمهوری خلق چین از یکم ژانویه سال ۲۰۲۰ اقامت موقت گردشگری را به مدت یک سال اخذ خواهند کرد. بر این اساس، اتباع خارجی از جمله شهروندان ایرانی می‌توانند پس از پایان مهلت اقامت موقت توریستی، طبق مقررات موجود بین کشور خود و ترکیه، وارد و خارج شوند. اتباع خارجی در هر ۱۸۰ روز سال مجموعا می‌توانند ۹۰ روز در ترکیه اقامت داشته باشند.

بیشتر بخوانید
دستگیری 271 مهاجر غیرقانونی در ادیرنه ترکیه مهاجرتی_ترکیه

دستگیری 271 مهاجر غیرقانونی در ادیرنه ترکیه

نیروهای ژاندارمری و یگان‌ فرماندهی تیپ 4 و تیپ 54 پیاده‌نظام مکانیزه ترکیه در استان ادیرنه طی چند عملیات جداگانه 271 تن را که درصدد سفر غیرقانونی به خارج از کشور بودند، شناسایی و دستگیر کردند. از سوی دیگر نیروهای ژاندارمری ترکیه نیز در شهرستان آیواجیک استان چاناک‌قلعه 45 مهاجر غیرقانونی را دستگیر کردند.

بیشتر بخوانید
یونان 250 مهاجر را با ضرب و شتم و اجبار به ترکیه بازگرداند مهاجرتی_ترکیه

یونان 250 مهاجر را با ضرب و شتم و اجبار به ترکیه بازگرداند

نیروهای امنیتی یونان 250 مهاجر غیرقانونی از شهروندان پاکستان٬ عراق٬ مراکش٬ فلسطین و افغانستان را پس از دستگیری مورد ضرب و شتم شدید قرار داده و به زور به سوی ترکیه فرستادند. این افراد توسط ژاندارمری ترکیه نجات و برای طی مراحل قانونی به اداره مهاجرت ادیرنه منتقل شدند.

بیشتر بخوانید
روند اخراج حدود 43 هزار مهاجر غیرقانونی از استانبول مهاجرتی_ترکیه

روند اخراج حدود 43 هزار مهاجر غیرقانونی از استانبول

استانداری استانبول ترکیه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در راستای مبارزه با مهاجرت‌ غیرقانونی از تاریخ 12 جولای تا 15 نوامبر 42 هزار و 888 نفر به اداره استرداد اتباع خارجی و 6416 سوری بدون شماره ثبت‌نام به مراکز اسکان موقت منتقل شدند.

بیشتر بخوانید
ترکیه نگران ورود موج جدیدی از پناهندگان سوری است مهاجرتی_ترکیه

ترکیه نگران ورود موج جدیدی از پناهندگان سوری است

در شمال سوریه صدها هزار آواره جنگی در حال فرار هستند. آنکارا نگران است که آنها وارد ترکیه شوند. در این صورت ممکن است که دولت ترکیه راه ورود آنها به اروپا را باز بگذارد.این روزها نوار مرزی شمال غربی سوریه شاهد بی پناهی صدها هزار آواره جنگی است. بیشتر آنها ازمنطقه جنگ زده ادلب گریخته اند، منطقهای که آخرین پایگاه مهم شورشیان مخالف رژیم بشار اسد به شمار می‌رود

بیشتر بخوانید
شمار گردشگران آمریکایی در ترکیه افزایش خواهد یافت مهاجرتی_ترکیه

شمار گردشگران آمریکایی در ترکیه افزایش خواهد یافت

رئیس اتحادیه هتلداران ترکیه باعلام کرد شمار گردشگران آمریکا در کشورمان طی دو سه سال آینده از یک میلیون نفر فراتر خماهد رفت. مبرا اره‌سین رئیس اتحادیه هتلداران ترکیه اعلام کرد: طی 2-3 سال آینده شمار گردشگران آمریکایی در کشورمان به بیش از یک میلیون نفر خواهد رسید.

بیشتر بخوانید
دستگیری 1420 مهاجر غیرقانونی طی یک هفته در ترکیه مهاجرتی_ترکیه

دستگیری 1420 مهاجر غیرقانونی طی یک هفته در ترکیه

نیروهای امنیتی ترکیه طی هفته گذشته درچارچوب عملیات مبارزه با مهاجرت‌های غیرقانونی 1420 مهاجر را در مناطق مختلف استان چاناک‌قلعه دستگیر کردند. افراد دستگیر شده اتباع افغانستان٬ سوریه٬ کنگو٬ سومالی٬ ایران٬ فلسطین٬ اتیوپی٬ پاکستان و سودان بودند و جهت انجام مراحل قانونی به اداره مهاجرت چاناک‌قلعه منتقل شدند.

بیشتر بخوانید
سرگذشت تلخ یک مهاجر ایرانی به مقصد اروپا در استانبول مهاجرتی_ترکیه

سرگذشت تلخ یک مهاجر ایرانی به مقصد اروپا در استانبول

کم‌کم زبان ترکی را مسلط شدم و انگلیسی هم بلد بودم. تورلیدری را شروع کردم البته به صورت غیر رسمی! خودم می‌رفتم با توریست‌ها حرف می‌زدم و می‌گفتم به جای ۳۰۰ دلار با ۱۰۰ دلار شما را در شهر می‌چرخانم. کم‌کم داشت کارم می‌گرفت و درآمدم هم خوب بود تا اینکه دولت ترکیه اعلام کرد هر کس در خیابان استقلال این کار را انجام دهد، بازداشت می‌شود.

بیشتر بخوانید
دستگیری 32 مهاجر غیرقانونی در چاناک‌قلعه ترکیه مهاجرتی_ترکیه

دستگیری 32 مهاجر غیرقانونی در چاناک‌قلعه ترکیه

نیروهای ژاندارمری ترکیه 32 تبعه افغان را که قصد داشتند به‌صورت غیرقانونی از کشور خارج شوند٬ در شهرستان «ایجه‌آباد» استان چاناک‌قلعه شناسایی و دستگیر کردند.

بیشتر بخوانید
رشد 16.67 درصدی ورود گردشگران خارجی به ترکیه مهاجرتی_ترکیه

رشد 16.67 درصدی ورود گردشگران خارجی به ترکیه

شمار گردشگران خارجی که در ماه ژوئیه امسال به ترکیه سفر کردند با رشد 16.67 درصدی نسبت به ماه مشابه سال پیش به 6 میلیون و 617 هزار و 380 نفر رسید.

بیشتر بخوانید
افزایش 42 درصدی مهاجران غیرقانونی دستگیر شده در ترکیه مهاجرتی_ترکیه

افزایش 42 درصدی مهاجران غیرقانونی دستگیر شده در ترکیه

در حالی‌که تلاش مهاجران برای عبور غیرقانونی به کشورهای اروپایی از طریق ترکیه ادامه دارد، نیروهای امنیتی کشور طی 8 ماه امسال 235 هزار تن از آنان را شناسایی و دستگیر کردند.

بیشتر بخوانید
اخراج بیش از ۲۰ هزار مهاجر از استانبول مهاجرتی_ترکیه

اخراج بیش از ۲۰ هزار مهاجر از استانبول

براساس این بیانیه که در روز سه‌شنبه پنجم شهریور (۲۷ اوت) منتشر شده ۱۶ هزار و ۴۲۳ نفر مهاجر غیر قانونی به مراکز اخراج فرستاده شده‌اند تا به کشورهایشان بازگشت داده شوند. افزون بر این ۴۵۰۰ پناهنده سوری که به ثبت نرسیده بودند نیز به کمپ‌های خارج از شهر منتقل شده‌اند.

بیشتر بخوانید
مذاکره ایران و ترکیه برای راه‌اندازی قطار تهران-استانبول مهاجرتی_ترکیه

مذاکره ایران و ترکیه برای راه‌اندازی قطار تهران-استانبول

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی خط ریلی تهران-استانبول در آینده‌ای نه‌چندان دور خبر داد و گفت: مذاکرات در حال انجام است و با توجه به استقبال دو کشور، به نتیجه و اتمام رسیدن این پروژه به این بستگی دارد که مجری طرح، اعتبارات و جوانب مختلف آن را نهایی کند.

بیشتر بخوانید

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...