مقالات

آیا کسب و کار‌های اینترنتی ایران در جریان اعتراض‌ها طبق معمول فعال بودند اقتصادی_ایران

آیا کسب و کار‌های اینترنتی ایران در جریان اعتراض‌ها طبق معمول فعال بودند

قطعی اینترنت در جریان اعتراض‌های اخیر،‌ از نظر وسعت و مدت زمان بی‌سابقه بود که خسارت‌های هنگفتی به بار آورد اما از نظر فنی امکان تکرار آن وجود دارد. مقامات در ایران هم گفته‌اند، مدیریت شرایط اضطراری و امنیتی برایشان اولویت دارد. به نظر می‌رسد اتفاقات اخیر، آزمایشی تمام عیار برای قطع ارتباط با خارج بود. وضعیتی که سال‌ها بود مقامات ایران از آن سخن می‌گفتند. حال حکومت ایران، احتمالا برای قطع سراسری اینترنت در آینده آماده‌تر است.

بیشتر بخوانید
وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان اقتصادی_ایران

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

رئیس سازمان بازرسی کل کشور: سازمان مالیاتی حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان از ۴۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان را وصول کرده است.

بیشتر بخوانید
پیش بینی دولت ایران از صادرات روزانه یک میلیون بشکه نفت در برنامه بودجه سال آینده اقتصادی_ایران

پیش بینی دولت ایران از صادرات روزانه یک میلیون بشکه نفت در برنامه بودجه سال آینده

بر اساس لایحه بودجه سال آینده که دیروز به مجلس ارائه شد، دولت ایران پیش بینی کرده در سال ۹۹ مجموع درآمد نفت و گاز به ۲۲/۲ میلیارد دلاربرسد؛ ۱۸/۲ میلیارد دلار صادرات نفت و ۴ میلیارد دلار صادرات گاز.

بیشتر بخوانید
سرمایه ایرانیان خارج از کشور ۱۵ برابر بودجه ۹۹ است اقتصادی_ایران

سرمایه ایرانیان خارج از کشور ۱۵ برابر بودجه ۹۹ است

ما حداقل حدود ۴ میلیون مهاجر ایرانی داریم که در کشورهای مختلف دنیا اقامت دارند و غالبا دارای پیوندهای نزدیک با سرزمین خود هستند. در مورد رقم سرمایه مادی ایرانیان خارج از کشور ارزیابی دقیقی وجود ندارد اما به‌طور تخمینی و اجمالی به رقم‌هایی از یک و نیم تا دو تریلیون دلار اشاره شده است

بیشتر بخوانید
جزئیات درآمد ۲۲.۲ میلیارد دلاری نفت و گاز در سال آینده اقتصادی_ایران

جزئیات درآمد ۲۲.۲ میلیارد دلاری نفت و گاز در سال آینده

هر بشکه نفت معادل ۵۰ دلار پیش‌بینی شده، در سال آینده مجموع درآمد نفت و گاز به ۲۲.۲ میلیارد دلار می‌رسد که از محل ۱۸.۲ میلیارد دلار صادرات نفت و چهار میلیارد دلار صادرات گاز به دست خواهد آمد.

بیشتر بخوانید
بیشترین مالیات از کدام بخش گرفته می‌شود؟ اقتصادی_ایران

بیشترین مالیات از کدام بخش گرفته می‌شود؟

میزان مالیات اشخاص حقوقی ۴۴ هزار میلیارد تومان، مالیات بر درآمدها ۳۲ هزار میلیارد تومان، مالیات بر ثروت ۶۹۰۰ میلیارد تومان، مالیات بر واردات ۲۰ هزار میلیارد تومان و مالیات بر کالاها و خدمات ۹۳ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. درآمد مالیاتی پیش‌بینی شده برای سال ۱۳۹۹ در مقایسه با رقم مصوب سال جاری ۲۳ هزار میلیارد تومان افزایش دارد.

بیشتر بخوانید
احتمال ممنوع‌الخروج شدن پزشکان فراری از کارتخوان اقتصادی_ایران

احتمال ممنوع‌الخروج شدن پزشکان فراری از کارتخوان

مطابق آنچه در ماده202 قانون مالیات‌های مستقیم آمده است سازمان امور مالیاتی کشور می‌تواند از خروج بدهکاران مالیاتی که میزان بدهی قطعی آنها بیشتر از 100 میلیون ریال است از کشور جلوگیری نماید. چنانچه پزشکان در مهلت تعیین شده نسبت به نصب این دستگاه‌ها اقدام نکنند، مطابق با قانون با آنها برخورد شده و مورد ظن فرار مالیاتی قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید
مالیات سنگین در انتظار خانه های خالی در ایران اقتصادی_ایران

مالیات سنگین در انتظار خانه های خالی در ایران

تلاش کوتاه مدت ما اینست که با وضع مالیات سنگین بر واحد‌های خالی، حوزه مسکن را از موضوع سرمایه گذاری خارج کنیم. براساس آمار حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی خالی داریم که هدف گذاری ما اینست که با وضع مالیات و موارد تشویقی بتوانیم حداقل ۴۰ درصد این واحد‌ها را وارد بازار کنیم.

بیشتر بخوانید
هشدار نسبت به وضعیت نقدینگیی داروخانه‌های ایران اقتصادی_ایران

هشدار نسبت به وضعیت نقدینگیی داروخانه‌های ایران

آنچه که تاسف بار است آن است که سازمان بیمه سلامت، نه تنها مطالبات سال گذشته خود به داروسازان را تسویه نکرده، بلکه برخی اظهارات مسوولان این سازمان، نمک بر زخم داروسازان می‌پاشد.

بیشتر بخوانید
جزئیات بودجه سال ۹۹؛ عوارض خروج از کشور ۲۶۴ هزار تومان شد اقتصادی_ایران

جزئیات بودجه سال ۹۹؛ عوارض خروج از کشور ۲۶۴ هزار تومان شد

بر اساس لایحه بودجه سال ۹۹ کشور، عوارض خروج از کشور برای سفر اول هر ایرانی در سال ۲۶۴ هزار تومان شد. برای سفرهای دوم نیز این مبلغ به میزان ۵۰ درصد (۳۹۶ هزار تومان) و سفر سوم و بیشتر ۱۰۰ درصد (۵۲۸ هزار تومان) افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید
بار عظیم مالیات بر دوش کارگران و کارمندان استوار شده است اقتصادی_ایران

بار عظیم مالیات بر دوش کارگران و کارمندان استوار شده است

براساس سازوکار اخذ مالیات در ایران، دهک‌های پایین جامعه شامل جمعیت کارگری، و نیز همه کارمندان دولتی باید قبل از دریافت حقوق و دستمزد خود مالیات بپردازند، در حالی که گزارش خبرگزاری‌های ایران نشان می‌دهد مشاغل پردرآمد با استفاده از برخی "ضعف‌های زیرساختی" از دادن مالیات خودداری می‌کنند.

بیشتر بخوانید
جهانگیری: تقویت گردشگری و صنایع دستی نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال کشور دارد اقتصادی_ایران

جهانگیری: تقویت گردشگری و صنایع دستی نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال کشور دارد

معاون اول رییس جمهوری با بیان این که برنامه‌ریزی دقیق برای حراست از آثار فرهنگی و تمدنی و مفاخر ایرانی ضروری است، تاکید کرد: تقویت بخش‌های گردشگری و صنایع دستی نقش مهمی در اقتصاد و اشتغال کشور دارد.

بیشتر بخوانید
حذف ۳۰ درصد صادرات فرش ایران بر اثر تحریم آمریکا اقتصادی_ایران

حذف ۳۰ درصد صادرات فرش ایران بر اثر تحریم آمریکا

فرش دستباف ایرانی نخستین کالای تحریمی پس نفت است، نشان از اهمیت آن دارد. ۳۰ درصد صادرات ما به آمریکا و به تبع آن کشورهای عربی اکنون از سبدمان حذف شده و باید برای جبران آن تمام بخش ها دست به دست هم دهند تا واردات مواد اولیه و صادرات تسهیل یابد.

بیشتر بخوانید
معاون اول رئیس جمهوری: حتی کشورهای دوست ایران هم جرات خرید نفت ما را ندارند اقتصادی_ایران

معاون اول رئیس جمهوری: حتی کشورهای دوست ایران هم جرات خرید نفت ما را ندارند

هر اتفاقی که در کشور می افتد برای زمین زدن ایران است. آمریکایی‌ها زیرساخت ها و زمینه‌هایی که در اقتصاد ایران تعیین کننده بودند را تحریم کردند؛ نفت را تحریم کردند، اما نتوانستند صادرات نفت کشور را به صفر برسانند ولی به هرحال با فشاری که وارد کردند حتی کشورهای دوست ایران هم که جزو نزدیک ترین کشورها در ارتباط با ما هستند جرات اینکه از ما نفت بخرند را تقریبا ندارند.

بیشتر بخوانید
سال 1399، ریاضتی ترین بودجه تاریخ جمهوری اسلامی ایران اقتصادی_ایران

سال 1399، ریاضتی ترین بودجه تاریخ جمهوری اسلامی ایران

اگر قیمت جهانی نفت برای سال آینده حدود ۶۳ تا ۶۵ دلار باشد، دولت تدبیر و امید باید روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت بفروشد. ولی اگر قیمت جهانی نفت برای سال آینده ۵۰ تا ۵۴ دلار باشد، دولت باید روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه نفت بفروشد. این ارقام پیش‌بینی سازمان برنامه و بودجه است.

بیشتر بخوانید
رئیس جمهور ایران: کشور در شرایط عادی نیست اقتصادی_ایران

رئیس جمهور ایران: کشور در شرایط عادی نیست

حسن روحانی گفته است "کشور در یک شرایط عادی نیست و شرایط سخت و پیچیده‌ای داریم".وی در ادامه افزود "وقتی کشور با مشکلات فروش نفت مواجه می‌شود چگونه باید کشور را اداره کنیم؟ از ابتدای انقلاب تاکنون برای فروش نفت و حرکت یک کشتی نفتکش این گونه مشکل نداشتیم".

بیشتر بخوانید
وزیر بهداشت:هزینه یک‌شب بستری در ارزان‌ترین بیمارستان‌های جهان ۷۰۰ دلار است اقتصادی_ایران

وزیر بهداشت:هزینه یک‌شب بستری در ارزان‌ترین بیمارستان‌های جهان ۷۰۰ دلار است

وزیر بهداشت و درمان در قزوین: در حال حاضر هزینه یک‌تخت بیمارستانی سه میلیارد تومان و هزینه یک‌شب بستری شدن در آی سی یو ارزان‌ترین بیمارستان کمتر از ۷۰۰ دلار نیست.

بیشتر بخوانید
گران شدن هتل‌ها و بررسی خسارت قطع اینترنت اقتصادی_ایران

گران شدن هتل‌ها و بررسی خسارت قطع اینترنت

برخی هتلداران نسبت به تحمل خسارت ناشی از قطع اینترنت در یک هفته گذشته معترض شده‌اند. رییس جامعه هتلداران ایران می‌گوید: در حال بررسی میزان خسارت واردشده به صنعت هتلداری کشور و جبران آن از مبادی رسمی هستیم.

بیشتر بخوانید
صنعتگران ایرانی چند برابر کشورهای پیشرفته مالیات می‌دهند اقتصادی_ایران

صنعتگران ایرانی چند برابر کشورهای پیشرفته مالیات می‌دهند

سهم صنعت در تولید ناخالص داخلی، ۱۲ درصد است. اما صنعت به تنهایی ۶۱ درصد مالیات کشور را پرداخت می کند. در دنیا این روند برعکس است. سهم صنعت در تولید ناخالص کشورهای مالزی، کره جنوبی و فرانسه بیش از ۲۰ درصد است و در پرداخت مالیات نیز ۳.۲، ۱۳.۶ و ۱۶.۵ درصد می باشد. به طور کلی در اکثر کشورهای پیشرفته سهم مالیات صنعت کمتر از ۱۰ درصد است.

بیشتر بخوانید
رشد ۳۵ درصدی سفر اتباع ترکیه به ایران اقتصادی_ایران

رشد ۳۵ درصدی سفر اتباع ترکیه به ایران

روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، در تهران ـ گفت: در یک سال گذشته تعداد گردشگرانی که از ترکیه وارد ایران شدند در مقایسه با سال‌های قبل، افزایش قابل توجهی داشته و نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته با ۳۵ درصد رشد مواجه شده است.

بیشتر بخوانید

هر آنچه که به دنبال آن هستید را بیابید...